W mediach o ZWR!

14/09/2018

fot. Archiwum USK

W Radiu Opole kilka dni temu gościł dr Tomasz Czarnik, kierownik opolskiego ZWR. Dr Czarnik opowiadał o funkcjonowaniu zespołu.

– Każdego dnia dwie specjalnie wyznaczone osoby reagują w sytuacjach krytycznych. To coś w rodzaju pogotowia ratunkowego w szpitalu – mówi doktor.

– Z programem ruszyliśmy w lipcu tego roku, od tego czasu zespół interweniował 10 razy, z czego dwie osoby trafiły na oddział intensywnej terapii. Trudno powiedzieć, jak by to wyglądało, gdyby zespół nie działał. Zakładamy, że udało nam się uratować życie dwóch pacjentów – uważa Czarnik, który tłumaczy, że przed powołaniem zespołu reagowano, gdy stan zdrowia pacjentów był krytyczny i trudno było o ratunek. Teraz w ramach projektu specjalnie przeszkolony personel zapobiega takim sytuacjom, śledząc stan zdrowia chorych na bieżąco.

Dodajmy, że projekt Zespół Wczesnego Reagowania realizowany jest w 26 szpitalach w Polsce. Czarnik zaznaczył, że jego prowadzenie przez USK zostało ocenione przez Centrum Monitorowania Jakości Zdrowia jako wzorcowe dla pozostałych placówek w kraju.

Gratulujemy ZWR z Opola i cieszymy się, że zrobiło się głośno o naszym projekcie.

Udostępnij na:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe aktualności

Zespoły Wczesnego Reagowania w Polsce

18/10/2019

0 komentarzy

ZWR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – reportaż

15/10/2019

0 komentarzy

Co było zanim pojawiły się ZWR?

08/10/2019

0 komentarzy

Zapytaj eksperta

Masz jakieś dodatkowe pytania? Wypełnij formularz kontaktowy i dowiedz sie więcej.

Wypełnij formularz