Po konferencji w Manchesterze

27/07/2018

lek. Jacek Górka

W dniach 9-10 lipca w Manchesterze w Anglii miała miejsce konferencja dotycząca zespołów wczesnego reagowania – 14th International Conference on Rapid Response Systems & Medical Emergency Teams. Organizatorem konferencji było International Society for Rapid Response Systems, na czele z jego prezydentem, Anglikiem Johnem Welchem.

Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa, że mieliśmy przyjemność podzielić się z uczestnikami konferencji założeniami naszego projektu dotyczącego Zespołów Wczesnego Reagowania w Polsce. Przedstawiliśmy plakat, który został bardzo pozytywnie oceniony przez komitet organizacyjny.
Tematyka konferencji była bardzo szeroka, począwszy od organizacji systemów wczesnego reagowania, przez sposoby oceny pacjentów w pogarszającym się stanie (w tym kontekście bardzo mocno promowano skalę NEWS2, zmodyfikowaną w grudniu 2017) do optymalizacji leczenia pacjentów w stanach nagłych. Ciekawym doświadczeniem było dołączenie do programu wykładów pacjentów, którzy skorzystali z opieki Zespołów Wczesnego Reagowania i dzięki nim ich pogarszający się stan został wcześnie wyłapany, a terapia zintensyfikowana.
W czasie konferencji bardzo mocno promowano wszelkie elektroniczne systemy oceny parametrów życiowych pacjentów, które mają skutecznie przyspieszać wzmożony nadzór i wdrożenie odpowiedniego leczenia, jednak pointą na każdym etapie było zdanie, które również my często słyszymy i powtarzamy na naszych szkoleniach – najważniejsze jest to, by o pogarszającym się stanie pacjenta miał kto ZWR poinformować, żeby był telefon, który działa, oraz osoba, która ten telefon odbierze i aktywuje system.

Udostępnij na:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe wpisy

Co się zmieniło w naszym szpitalu

17/09/2019

0 komentarzy

Razem możemy wiele!

22/11/2018

0 komentarzy

Rola pielęgniarki w Zespole Wczesnego Reagowania

20/11/2018

0 komentarzy

Zapytaj eksperta

Masz jakieś dodatkowe pytania? Wypełnij formularz kontaktowy i dowiedz sie więcej.

Wypełnij formularz